Проблемним питанням переговорів між інвесторами в ВДЕ і урядом стала пропозиція Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища знизити “зелений” тариф на 52% – до 22 євроцентів за кВт-год.
Про це в коментарі для Енергореформи повідомив голова правління УВЕА Андрій Конеченков.
“З цього питання ведуться дискусії. У інвесторів, що беруть участь в переговорах, є спірні питання по запропонованим цифрам, проти – деякі інвестори СЕС, які вважають, що це призведе до невиправданих збитків”, – сказав Конеченков.
“Наразі з боку інвесторів запропонований єдиний варіант реструктуризації: для ВЕС на 7,5%, для СЕС – на 15% з можливим продовженням” зеленого “тарифу на 2 роки. Завтра планується ще одна зустріч з прем’єром.
Сподіваюся, ми зможемо знайти компромісне рішення, яке дасть усім можливість підписати меморандум (про врегулювання проблемних питань в сфері відновлюваної енергетики – ред)”, – зазначив він.
У той же час, за словами Конеченкова, виникають сумніви, що умови меморандуму ляжуть в основу відповідного законопроекту, як передбачалося раніше, оскільки глава комітету Верховної Ради з питань енергетики і ЖКГ Андрій Герус наполягає на більш жорстких умовах реструктуризації, ніж ті, які пропонує міністерство.
“З його боку до глави держави надходять пропозиції з більш жорсткими умовами реструктуризації, і це значно гальмує процес переговорів”, – сказав глава правління УВЕА.
У свою чергу, інвестори налаштовані відстоювати ті умови реструктуризації, які будуть виправдані з точки зору бізнесу, заявив він.
Рекомендуємо почитати: Бенефіціари “зеленого тарифу”: як нардепи, їхні сім’ї та помічники заробляють на електриці
Як і про що домовляються інвестори відновлюваної енергетики з урядом України
Нагадуємо:
За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, уряд та інвестори у відновлювані джерела енергії погодили майже всі умови меморандуму про врегулювання проблемних питань у галузі окрім однієї деталі.
Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища в переговорах з інвесторами в поновлювані джерела енергії (ВДЕ) має намір досягти домовленостей по реструктуризації “зеленого” тарифу без пролонгації терміну виплат.
Нещодавно, інвестори у поновлювані джерела енергії отримали остаточний проект меморандуму щодо врегулювання ситуації в альтернативній генерації.
Десять найбільших інвесторів у відновлювальні джерела енергії заробили за 2019-й рік більше 14 мільярдів гривень. Найбільше заробила компанія “ДТЕК ВДЕ” Ріната Ахметова, яка отримала 4,7 млрд грн та зайняла 25,5% ринку.
Служба безпеки України повідомляє про загрозу енергетичної безпеки країни та дестабілізацію Об’єднаної енергетичної безпеки через неконтрольоване зростання виробників “зеленої” енергетики і недосконалість ціноутворення.
“Зелені” тарифи були введені в Україні в 2009 році, їх особливістю є те, що вони в кілька разів є вищими, ніж звичайні тарифів і зафіксовані в євро.
Введення цих “зелених” тарифів пов’язували з братами Клюєвими, які першими побудували ряд великих сонячних станцій на півдні України.
Всього в Україні “зелені” електростанції (вітрові, сонячні і т.д.) виробляють до 2% електроенергії, яка споживається в країні. Однак “зелена електроенергія” коштує ринку 8% всіх коштів, або близько 10 млрд грн за найвищими в Європі тарифами.
Економічна правда