Канада, Швеція, Україна та Велика Британія 3 червня направили повідомлення про претензії до Ірану у зв’язку зі збиттям літака авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України”.
Про це “Європейській правді” повідомили у пресслужбі МЗС.
“Дії та бездіяльність Ісламської Республіки Іран є порушенням міжнародного права. У нашій заяві зазначається, що нашим державам, їхнім громадянам та резидентам на борту рейсу PS752 було завдано істотної та непоправної шкоди внаслідок трагедії, і Іран має виконати свої зобов’язання щодо забезпечення репарації групі держав у повному обсязі”, – йдеться у спільній заяві.
Країни висунули низку вимог, що не є вичерпними, серед яких – визнання вчинення неправомірних дій та повний звіт про обставини, що призвели до збиття літака, принесення публічних вибачень, повернення зниклих та вкрадених особистих речей жертв, запевнення в недопущенні подібних дій у майбутньому у чітко висловлений спосіб, забезпечення прозорості кримінального розслідування на засадах верховенства права, а також справедлива компенсація матеріальних та моральних збитків, завданих жертвам та їхнім сім’ям незалежно від національності та в сумі, що відповідає зобов’язанням Ірану за міжнародним законодавством.
“Закликаємо Іран до співпраці з метою визначення дати офіційного початку переговорів щодо репарацій, які ми будемо проводити добросовісно. Як завжди, ми солідарні з рідними та близькими жертв катастрофи, які досі переживають глибоку втрату”, – йдеться у заяві.
Слід зазначити, що до заяви не приєднався Афганістан, який входить до “коаліції” країн, що ведуть переговори з Іраном щодо збитого літака.
Нагадаємо, 2-3 червня у Києві проходив третій раунд переговорів у справі катастрофи літака “Міжнародних авіаліній України”, збитого під Тегераном у січні 2020 року.
Військовий прокурор Тегерану Голамаббас Торкі у квітні оголосив про висунення звинувачень 10 посадовцям, причетним до збиття літака.
В МЗС раніше припускали, що Україна звернеться до Суду ООН, якщо переговори з Іраном не будуть успішними.
Читайте також: Рік після збиття PS752 у Ірані: чому ми впевнені, що справедливість неминуча.
Джерело: УП