
Російський уряд у п’ять разів скорочує витрати на hi-tech промисловість через проблеми з бюджетом.
Про це пише The Moscow Times.
“Плани відродження мікроелектронної промисловості стали жертвою секвестру російського бюджету. Міністерство промисловості і торгівлі в 5 разів уріже витрати на держпрограму “Розвиток електронної та радіоелектронної промисловості”, в рамках якої влада мала намір довести до 40% частку вітчизняних товарів на ринку електроніки.
За даними російського Мінпромторгу бюджет програми з 26,5 млрд рублів у 2024 році скоротиться до 4,9 млрд у 2026-му.
Реклама:
Як зазначає видання, уряд ріже бюджетні витрати у відповідь на різке скорочення нафтогазових доходів, по яких вдарили санкції і падіння цін на нафту.
“На кінець червня сировинні надходження до скарбниці впали на третину рік до року, а її дефіцит у 6 разів перевищив минулорічний – 3,7 трлн рублів. За підсумками року Мінфін прогнозує, що “діра” в бюджеті стане рекордною з пандемії, а нафтогазові доходи будуть на 2,6 трлн рублів нижчими за початковий план”, – говориться у публікації.
Зниження обсягу підтримки на 12 млрд рублів стане істотним ударом для російських виробників. Урізання фінансування негативно позначиться на розробці та виробництві нової продукції, і компанії будуть змушені переглядати свої плани, пише The Moscow Times.
Реклама:
“На держпрограму розвитку мікроелектроніки загалом у 2013-2024 роках було виділено понад 295 млрд руб. Але ефект від неї досягнуто лише частково. Рахункова палата виявила недосягнення показників одержувачами субсидій, а також повідомила, що обсяги виробництва “не можуть призвести до досягнення технологічної незалежності країни”, – говориться у публікації.
У російській Асоціації розробників і виробників електроніки зазначили, що обсяги виробництва електроніки в Росії торік скоротилися на 15% торік, а у поточному році – вже більш як на 10%. І пояснюють це “вичерпанням потенціалу контрсанкційного імпульсу”.
Нагадаємо:
Раніше повідомлялося, що російський сектор обробної промисловості скоротився в червні найрізкішими темпами за останні три роки: знизилися обсяги виробництва, нових замовлень і зайнятості, показав огляд ділової активності.
Кремль планує скорочення оборонних витрат, частка яких у бюджеті досягла рекордних значень з часів СРСР.
У вугільній галузі у Росії гостра криза, яку називають найгострішою з 1990-х років. Минулого року і в I кварталі цього року збиткових компаній у цій галузі було більше, ніж прибуткових (61,8%).
Раніше повідомлялося, що у Росії хочуть заборонити державним установами і компаніям закуповувати іноземні телевізори. Хоча російський “Дюкс” не до кінця відповідає вимогам, а “Квант” у квітні зупинив виробництво через низький попит.
Раніше повідомлялося, що понад 130 нових компаній у Китаї, Гонконгу та Сінгапурі вільно рекламують постачання заборонених компонентів до Росії. Вони не потрапили під санкції, а США з початку 2025 року не запровадили жодного нового обмеження проти РФ.