

Фото: Getty Images
Представники Міністерства оборони підготували законопроєкт про демобілізацію. Однак Генеральний штаб Збройних сил України не підтримує документ, адже його ухвалення і реалізація призведе до одномоментного звільнення зі служби понад сотні тисяч досвідчених військових.
Джерело: стаття УП “Яка демобілізація? В нас окопи пусті”. Чи визначить влада чіткі терміни служби”, відповіді Міноборони і Генштабу ЗСУ на запити “Української правди”
Дослівно зі статті: “Законопроєкт про звільнення зі служби та ротацію бійців під час воєнного стану вже готовий, повідомили представники Міністерства оборони у відповідь на запит УП ще наприкінці січня 2025-го. Однак Генеральний штаб ЗСУ не підтримав документ, тому урядовці не зареєстрували його в парламенті”.
Деталі: Нібито, якщо Верховна Рада ухвалить цей проєкт, доведеться одномоментно демобілізувати “значну кількість військовослужбовців, що призведе до суттєвого зниження укомплектованості особовим складом бойових підрозділів”. За словами кількох співрозмовників УП у парламенті, йдеться про 108 тисяч воїнів, серед яких 14 тисяч офіцерів.
Відповідь Міністерства оборони на запит “Української правди”
“Українська правда” актуалізувала свій запит до Міноборони щодо “демобілізаційного” законопроєкту 27 березня. Наразі відповідь не надійшла.
Члени Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони і розвідки також попросили міністерство поінформувати, як триває підготовка документа. Від джерел у парламенті УП отримала відповідь МОУ. Ситуація не змінилася – проєкт готовий, але Генштаб проти.
Відповідь Міністерства оборони на звернення Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони і розвідки
Ключові положення “демобілізаційного” законопроєкту Міністерства оборони, який не підтримує Генеральний штаб ЗСУ:
Автор інфографіки: Андрій Калістратенко, УП
Передісторія:
- Верховна Рада 11 квітня 2024 року ухвалила закон про мобілізацію.
- За ініціативи головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського з документу було виключено положення про звільнення військових зі служби.
- Верховна Рада зобовʼязала Міністерство оборони напрацювати законопроєкт із відповідними нормами впродовж восьми місяців.
- Спершу урядовці обіцяли напрацювати документ до 18 грудня 2024 року, а згодом попросили перенести дедлайн до 18 березня 2025-го.
Джерело: УП