Національний банк визначає перелік валютних цінностей, на які можна буде обміняти криптовалюту в Україні.
Про це голова регулятора Кирило Шевченко розповів в інтерв’ю Lb.ua.
Він заявив, що віртуальні активи не є засобом платежу в Україні і не можуть бути предметом обміну. Фактично, це елемент цифрового коду, або нематеріальний актив.
“Це принципово. У законі це відображено. Нацбанк не буде створювати можливості для паралельного обігу чогось, що визначено як нематеріальне благо”, – розповів Шевченко.
Тобто українці матимуть змогу утримувати такі активи, але для придбання чогось матеріального їх потрібно буде обміняти на фіатну валюту – гривню.
Основне побоювання, продовжив голова НБУ, полягає у їхньому використанні для відмивання брудних коштів.
“Були звернення до НБУ від комерційних банків з пропозиціями дозволити випускати картки з криптовалютами, вмотивовані тим, що банки ж перевіряють клієнтів. Але тут виникає питання високої ризикованості таких операцій, дотримання необхідних процедур фінансового моніторингу”, – розповів він.
Ймовірно, йдеться про monobank, що у липні заявив про план випуску картки у біткоїнах та звернувся за затвердженням до НБУ.
У регуляторі додали, що визначатимуть, на які валютні цінності крім гривні може бути здійснено обмін віртуальних активів та порядок здійснення такого обміну.
Шевченко підкреслив різницю між е-гривнею та криптовалютою, адже перша є не віртуальним активом, а грошима центрального банку. У 2018 році НБУ здійснив пілотний випуск на понад 5 тисяч грн. Наразі ж обговорюються сфери та способу застосування такої е-гривні.
Читайте також: Е-гривня на підході. Як світ переходить на крипту та що зробила для цього Україна
Нагадуємо:
Голова НБУ Кирило Шевченко вітає ухвалення ВР закону “Про віртуальні активи”, але зазначив, що єдиним законним засобом платежу в Україні залишається гривня.
Верховна Рада на засіданні 8 вересня підтримала у другому читанні законопроект №3637, що дозволить легалізувати віртуальні активи та бізнес у цій сфері в Україні.
Джерело: УП