З 1 січня 2019 року в Україні значно подорожчають послуги платних телевізійних сервісів, включаючи кабельне телебачення, IPTV, телебачення інших технологій.
Про це йдеться в повідомленні Асоціації правовласників і постачальників контенту.
“Абонентська плата може зрости на 15-40% в залежності від регіональних особливостей, набору телевізійних каналів, різних економічних показників діяльності провайдерів”, – заявили в Асоціації.
У повідомленні наголошується, що згідно з даними Державної служби статистики за I півріччя 2018 року, середній обсяг реалізованих послуг на одного абонента кабельного телебачення, в тому числі цифрового, в Україні вже становить близько 72 грн.
Однак тарифи продовжують зростати через істотне підвищення плати за використання прав на інтелектуальну власність виробниками українського контенту, необхідність збільшення заробітної плати працівникам, плати за електроенергію тощо.
Мінімальні тарифи за доступ до пакетів тільки з українськими телеканалами можуть становити приблизно 56-70 грн, залежно від благополуччя регіону.
“Але, швидше за все, тарифи можуть бути і вищими, оскільки провайдерам доводиться також витрачати значні кошти на закупівлю прав на ретрансляцію розважальних іноземних телеканалів для того, щоб зацікавити абонента і створити додаткову цінність телевізійної послуги в порівнянні з безкоштовною ефірної цифрою”, – говорять в асоціації.
Як повідомлялося, згідно з даними Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, ефірним способом прийому телесигналу користується 32,3% домогосподарств в Україні, з них тільки 8% приймають ефірний сигнал в цифровому стандарті.
Відключення аналогового телемовлення по всій території України за винятком територій з особливим режимом мовлення стартувало з 1 вересня 2018 року.
Уряд вирішив зберегти аналогове телемовлення на територіях, що межують з Росією, а також для Національної суспільної телерадіокомпанії та місцевих телекомпаній, які не мають ліцензій на цифрове мовлення за списком Нацради з питань телебачення і радіомовлення до 31 грудня 2018 року.
Економічна правда