Дослідники з Бристольського університету (Велика Британія) стверджують, що кинути курити можна буде простіше зі застосунком для смарт-годинника. Науковці створили інноваційне програмне забезпечення, оснащене датчиком руху, яке здатне розпізнавати характерні рухи рук, пов’язані з курінням.
У дослідженні, результати якого опублікували у JMIR Formative Research, додаток із датчиком руху відстежує рухи користувача та сигналізує про ситуації, коли є спокуса запалити цигарку. Це особливо важливо для тих, хто прагне позбутися нікотинової залежності, пише The Guardian.
При виявленні використання сигарет на екрані смарт-годинника спалахує сповіщення. Застосунок на пристрої надсилає вібрацію з текстовим повідомленням з підтримкою у відмові від куріння.
“Ми прагнули використати новітні підходи в розробці втручань, які допоможуть кинути курити, і втілити їх у зручному носінні з мінімальним навантаженням для користувача і максимальним залученням до зміни поведінки. І таким чином змінити життя людей на краще”, – сказав Кріс Стоун з дослідницької групи тютюну та алкоголю Бристольського університету.
У дослідженні взяли участь 18 людей віком від 18 до 70 років, які хотіли кинути курити. Вони викурювали понад 10 сигарет щодня і носили годинник на тій руці, якою зазвичай курять.
Впродовж двох тижнів учасники носили смарт-годинник із застосунком, а потім заповнили анкету, що складалася з 27 запитань.
Більшість з них (66%) позитивно оцінили ідею носіння смарт-годинника з функцією відстеження рухів, а 61% зазначили, що отримані повідомлення були для них корисними.
У позитивних відгуках, які отримали науковці, йшлося про те, що застосунок підвищив обізнаність учасників про куріння, допоміг відчути гарний настрій і вмотивованість після відмови від паління та зменшити кількість викурених цигарок.
Водночас дослідники отримували й негативні відгуки. Зокрема користувачі повідомляли про втрату ефективності повторних сповіщень, затримки у їхньому відображенні, недостатню різноманітність та “розпливчастість” деяких повідомлень.
За словами дослідників, у майбутньому вони планують провести більш тривале дослідження, у межах якого можна було б використати більше різноманітних повідомлень.
“Це дослідження засвідчило, що смарт-годинники можуть бути корисним методом, який допомагає людям кинути палити, але необхідно провести більше досліджень, щоб зрозуміти, наскільки вони ефективні”, – зауважила Алізе Фрогель, менеджерка з політики профілактики благодійної організації Cancer Research UK.
Раніше ми розповідали, що в Україні зменшується кількість курців, але зростає популярність електронних сигарет.
Джерело: УП