ЯК ПАСПОРТИ НА ЧС-2018 В РОСІЮ ЇЗДЯТЬ

 З відкриттям проведення ЧС-2018 в Росії ряд російських та проросійських ЗМІ розповсюджують інформацію про велику кількість гостей з України, які начебто попри всі політичні розбіжності приїхали подивитися футбол до країни-агресора. Однак, варто зауважити, що ситуація з гостями-українцями не така однозначна і статистика не завжди відкриває всі моменти та здебільшого криється в питаннях паспортів, а точніше подвійного громадянства, що виникло в наслідок окупації Росією деяких територій України.

Звичайно ж, наявність подвійного громадянства є нормальною процедурою в багатьох країнах світу, здебільшого на Заході. В деяких державах паспорт громадянина можна навіть придбати за кругленьку суму (Наприклад, Домініканська Республіка, Мальта, Кіпр, Болгарія тощо) і тут не є обов’язковим постійне відвідування своєї другої, третьої, і точно не єдиної Батьківщини. Таке могло б бути й в Україні, якби не спритні руки Російської держави, яка вдало спекулює питаннями громадянства в межах колишньої СРСР.

Повертаючись до теми ЧС-2018 в Росії, варто зауважити, що більшість відвідувачів з України є вихідцями з території АР Крим та непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей. Так, мешканці АР Крим, які вдало зберегли паспорти України тепер хизуються ними в РФ, підіграючи російській пропаганді про «єдність народів».

Таким чином, велика кількість вже «російських громадян» досі вважається українськими. Це розв’язує руки російським спецслужбам здійснювати антиукраїнську діяльність, залишаючись непокараними, особливо для побудови картинки на телебаченні для ЗМІ.

Тому, напередодні свята Дня Конституції України, варто було б реально на законодавчому рівні відреагувати належним чином на осіб, котрі фактично мають російське громадянство, але користуються українськм в корисливих цілях або для Росії.

Погляд

Author: Onview

Залишити відповідь