Чи можливі подорожі, коли триває війна? Для кого і чому потрібно подорожувати? Який напрямок обрати, щоб дійсно відпочити та зарядитися позитивом надовго? Давайте розберемось разом.

Протягом останніх пʼяти років на долю українців випало багато: щоденні тривоги, болючі втрати, невизначеність, неможливість планувати майбутнє. Ми можемо заперечувати, що виснажені, але тіло буде свідчити про протилежне. Втома, напруження у м’язах, тремтіння – в очікуванні чергової небезпеки система регуляції стресу працює на максимальних обертах та потребує відпочинку.

За ці роки більшість з нас забули, як це – бути розслабленими та щасливим, але ми тримаємось і знаходимо розраду у спорті, дихальних практиках, медитації. Хтось відвідує психолога, інший занурюється у творчість. Інша можливість повернути рівновагу – це мандрівки в інші країни.
Тривалий час навіть кілька днів відпочинку дозволяли нам бодай ненадовго розірвати коло постійної напруги, побути з близькими, відчути радість життя. Так у туроператора Join UP!тм з’явилася концепція ПодороЖИТИ – про подорожі, які допомагають жити далі.
Компанія швидко адаптувала бізнес-модель: почала запускати для українців програми з сусідніх країн. В липні 2022 року запустила автобусні тури до найпопулярніших напрямків.

ПодороЖИТИ – це про турботу і внутрішню опору, адже туризм став для багатьох ледь не єдиним способом повноцінно перезавантажитись, хоч трохи побути в безпеці.
Одним з напрямків, що дає можливість відновитися та отримати максимум позитивних емоцій, є новий курорт в Єгипті на Середземному морі. Це територія древньої цивілізації, яка приховує багато таємниць давньої історії та водночас пропонує всі переваги сучасного світу – дарує відчуття повного розслаблення та візуального задоволення.
Александрія, Ель-Аламейн та Мерса-Матрух – цей напрямок популярний серед заможних єгиптян, які шукають якісний та вишуканий відпочинок на більш прохолодному березі Середземного моря. За рахунок активного розвитку і сервісу він також набирає популярності серед європейських туристів.

Александрія

Легко та швидко дістатися півночі Єгипта можна рейсом до аеропорта Ель-Аламейн з Кишинева. З Києва до столиці Молдови курсують автобуси (11-12 годин за відсутності черги на кордоні) та поїзд (18 годин). В автобус візьміть їжу, що не псується, воду, термос з чаєм або кавою, вологі серветки, подушку під голову, змінне взуття чи шкарпетки, ковдру або светр – на випадок, якщо кондиціонер працюватиме надто потужно.
Щоб після перетину кордону не залишитись без зв’язку, заздалегідь визначтесь з роумінгом і дізнайтесь про його оплату, особливо, якщо в поїздці ви маєте вирішувати робочі питання або принципово важливо бути завжди онлайн. В аеропорту Ель-Аламейн та готелі ви зможете скористатися wi-fi.

Ель-Аламейн

Також не забудьте обміняти гроші на єгипетські фунти та взяти готівку по 1-2 долари (вартість сувенірів та чайові за бажанням). Де є термінали, можна розраховуватись карткою.

Прибули в Кишинів, але до рейсу залишається багато часу? Тоді можна забронювати готель чи апартаменти та прогулятися містом, відвідати місцеві музеї, виспатися, зранку поснідати і вже потім вирушати в аеропорт. Вийде дорожче, але менш утомливо.

Аеропорт Кишинева – невеликий, проте комфортний та зрозумілий. В очікуванні польоту можна зайти до ресторану традиційної молдовської кухні та спробувати справжню мамалигу чи поласувати тістечком у кафе або просто розслабитися у просторі для відпочинку. Для батьків з дітьми відкриті дитячий майданчик та кімната матері та дитини. Раптом знадобляться ліки чи забули підготувати аптечку заздалегідь – на території аеропорту працює аптека, також є медпункт.
І от вже пасажирів запрошують до гейту. Яке забуте відчуття – опинитися на трапі літака, почути “Вітаю” від екіпажу, розшукати своє місце серед інших, нарешті застібнути пасок безпеки та в захопленні чекати зльоту. Вперше авіасполучення зі світом Україна припиняла з початком епідемії коронавіруса, вдруге – через повномасштабне вторгнення РФ, тож час, проведений у небі, ніби повернення до нормального буття, якого українців позбавила війна.
Час у польоті складатиме до трьох годин, за які встигаєш роздивитись в ілюмінаторі пейзажі Румунії, Болгарії, Греції та самого Єгипту. В цій повітряній подорожі пасажирів супроводжують просто неймовірні краєвиди: зелені ліси та поля, білі хмари, блакитне море, що заздалегідь налаштовує на відпочинок та дарує відчуття піднесення та позитиву.

Дорога від аеропорту до готелів Ель-Аламейна займає не більше години, до Александрії – близько трьох годин. Тож давайте познайомимося ближче з новими для нас містами та їх особливостями.Ель-Аламейн
Сучасне курортне містечко, що останніми роками активно перетворюється на розкішну туристичну дестинацію, іноді навіть порівнювану з Дубаєм або Монако.

У 1918-1939 роках це була залізнична станція та важлива стратегічна точка у торгівлі Каїра з Лівією. Великого значення місто набуло в часи Другої світової війни. “До Ель-Аламейну ми не перемагали. Після Ель-Аламейну ми вже не програвали”, – сказав Уїнстон Черчілль. На згадку про Другу світову у місті залишилися військові кладовища, музеї та меморіали на честь загиблих у битвах.
Ель-Аламейн розташований лише за дві години на авто від Александрії та за три години від Каїра і дає змогу легко дістатися до найвідоміших пам’яток та стародавніх міст Єгипту. Так, екскурсія до Каїру коштуватиме 110 євро для дорослого та 55 євро для дитини, в Александрію – 100/50 євро, морська прогулянка обійдеться в 110/55 євро, поїздка до оази Сива – маленького зеленого раю посеред пустелі – 140/70 євро.

Каїрський єгипетський музей

Каїрський єгипетський музей

Каїрський єгипетський музей

Каїрський єгипетський музей

Каїрський єгипетський музей

Каїрський єгипетський музей

Каїрський єгипетський музей

Піраміди Гізи в Каїрі

Піраміди Гізи в Каїрі

Піраміди Гізи в Каїрі

В Ель-Аламейн – білосніжний пісок та бірюзове ласкаве море, які можна споглядати ще по дорозі в готель. Узбережжя нагадує Мальдіви – з ідеально чистими пляжами, кришталево-прозорою водою та затишними бухтами.
Новий туристичний напрямок розвивається швидкими темпами, інфраструктура вражає своїм наповненням – це стильні готелі, авторські ресторани, велнес-центри та розважальні зони для сімейного дозвілля.Багатим є й підводний світ Середземного моря – просто з поверхні води можна споглядати черепах, дельфінів і сотні барвистих риб. Для любителів активного водного відпочинку доступні снорклінг, дайвінг, різноманітні водні розваги.
Вартість турів в Ель-Аламейні починається від 31 556 гривень за особу при двомісному розміщенні за 7 ночей. До вартості входить: розміщення в готелі з харчуванням залежно від обраного виду, авіаперельоти та страховка.

Наприклад, тур до п’ятизіркового готелю Rixos Premium Alamein 5**, що розташований просто на березі моря та вражає розмірами і хвилеподібною конструкцією, з харчуванням Ultra ALL Inclusive коштуватиме від 59 701 гривень за особу при двомісному розміщенні за 7 ночей. Інші готелі, що Join UP!™ радить обирати в Ель-Аламейні: Address Beach Resort Marassi 5*, Address Marassi Golf Resort 5*, Al Alamein Hotel 5*, Azur One Eleven Hotel 5*.

Готель Rixos Ель-Аламейн

Готель Rixos Ель-Аламейн

Готель Rixos Ель-Аламейн

Готель Rixos Ель-Аламейн

Готель Rixos Ель-Аламейн

Готель Rixos Ель-Аламейн

Александрія
Це друге за величиною місто Єгипту є перлиною Середземномор’я та поєднує багату античну спадщину, східну культуру та європейську елегантність. Засноване у 331 році до н.е. Александром Македонським, Александрія стала інтелектуальним центром стародавнього світу – саме тут колись відкрилася легендарна бібліотека та розташовувалося одне з семи чудес світу – Фароський маяк.
Його будівництво розпочалося орієнтовно у 280 році до н.е. Зведений на острові Фарос архітектором Состратом з Кніду під патронатом Птолемея II, маяк мав висоту 120-140 метрів. На місці видатної споруди тепер височіє цитадель Кайт-Бей. Вона була зведена у XV столітті та виконувала захисну функцію.

Форт Кайт-Бей

Форт Кайт-Бей

Форт Кайт-Бей

Форт Кайт-Бей

Форт Кайт-Бей

Александрійська бібліотека була заснована в ІІІ столітті до н.е. та містила близько 500 тисяч книг. Під час багаточисельних облог та воєн вона зазнавала руйнувань, і врешті решт була остаточно знищена. У 2002 році на місці доісторичної бібліотеки збудували нову. Бібліотека Александріна має заокруглену, заглиблену в землю будівлю та розрахована на 8 мільйонів книг.

Бібліотека Александріна

Історичний археологічний комплекс Ком Ель-Шукафа (I-II століття н.е.) – катакомби, вхід до яких випадково відкрив віслюк, що провалився в яму у 1900-х, а римський амфітеатр (II-III століття н.е.) виявили лише у 1960-х роках, коли планували будувати багатоповерхівку.
Архітектура міста зберігає сліди французького, італійського та грецького впливу. Трафік щільний та еклектичний: дорогі автівки та китайські електромобілі на дорогах мають за сусідів лади та ланоси. А ще в Єгипті можна зустріти старі та нові українські трамваї. Щоб їх побачити, треба докласти зусиль і виїхати в місто, але якщо пощастить, то можна їх помітити і з вікна туристичного автобуса.

Дорога з аеропорту до Александрії сяє білими і фіолетовими ліхтарями, які допомагають орієнтуватись у небі військовим літакам. До готелю, наприклад, Rixos Montaza Alexandria 5* (харчування Ultra ALL Inclusive, вартість від 54 797 гривень за особу при двомісному розміщенні за 7 ночей) можна дістатись по окружній або вздовж галасливої Александрійської набережної.

Готель Rixos в Александрії

Готель Rixos в Александрії

Готель Rixos в Александрії

Готель Rixos в Александрії

Набережна тягнеться через все місто і вечорами вщент заповнена людьми. Гуляють діти з батьками гуляють, місцеві продають солодку вату, ресторани з чарівним краєвидом на море пропонують свіжі морепродукти, в старих кав’ярнях наливають ароматний єгипетський чай.

Хочеться усамітнитись – на території александрійських готелів завжди знайдеться затишний куточок для відпочинку на самоті: на просторій терасі біля басейну чи на шезлонзі під пальмою, тож варто звернути увагу на Four Season Alexandria Hotel 5*, Steigenberger Cecil Alexandria 5*, Sunrise Alex Avenue Hotel 5*.

Мерса-Матрух
Ще один затишний курорт на узбережжі Середземного моря, відомий мальовничими пляжами в оточенні скель та бірюзовою водою.

Мерса-Матрух є популярним літнім курортом серед єгиптян, але користується меншим попитом серед іноземних туристів, тому тут значно спокійніше, ніж у Хургаді чи Шарм-ель-Шейху.

У місті є кав’ярні, ресторани, базари, пам’ятки історії та архітектури, поруч розташовані поселення бедуїнів. Готелі теж різного рівня, від бюджетних до розкішних, найвідоміші з них – Cleopatra Sidi Henish 5* та Safir Marsa Matrouh Hotel 5*
Отже, в часи, коли стабільність здається недосяжною, ми шукаємо прості речі, які дають змогу знову відчути себе живими, і подорож – це не втеча від реальності, а можливість відновити сили, побачити світ і нагадати собі, що життя триває.
Ми не можемо змінити обставини, але можемо дозволити собі відпочинок, про решту подбає Join UP!™. З 2010 року компанія організувала відпочинок для понад 6,4 мільйона туристів на всіх ринках. Join UP!™ співпрацює з понад 10 000 туристичних агенцій у 10 країнах.

Станом на 2025 рік компанія має понад 130 власних та франчайзингових агенцій. Портфель Join UP!™ охоплює понад 40 туристичних напрямків по всьому світу, включаючи понад 7 000 готелів, з яких 250+ є ексклюзивними. Протягом 2024 року туроператор організував відпочинок для 729 541 туриста. У рекордному 2019 році Join UP!™ перевіз 665 000 туристів до Єгипту, здійснюючи до 65 рейсів на тиждень.

Зараз у Join UP!™ працює понад 230 співробітників, які забезпечують широкий спектр туристичних послуг. Бренд наразі активно представлено на 9 ринках: Україна, Польща, Румунія, Естонія, Латвія, Литва, Молдова, Казахстан, Чехія. В найближчих планах – запуск операційної діяльності на ринках Словаччини та Угорщини.