Європейський проект боротьби з кремлівською дезінформацією EUvsDisinfo зафіксував 89 російських фейків у ЗМІ стосовно трагедії рейсу МН17.
Про це йдеться у дослідженні проекту до 4-річчя авіакатастрофи, що сталася на Донеччині 17 липня 2014 року.
За даними проекту, прокремлівські ЗМІ та тролі невпинно намагаються зашкодити розслідуванню причин трагедії і перекласти провину на Україну, попри велику кількість доказів, що вказують на провину Росії.
“Основа російської дезінформації полягає в наступному: українські пілоти збили літак, Україна знищила докази, щоб уникнути відповідальності, а Спільна слідча група (JIT) бреше, щоб перекласти провину на Росію”, – зазначають дослідники.
За їхньою інформацією, протягом травня-червня 2018 року кількість таких фейків значно зросла, особливо після того, як 24 травня JIT оприлюднила докази, що літак було збито російською ракетою.
“Станом на 29 травня EUvsDisinfo спростували 57 окремих випадків дезінформації стосовно МН17. До 27 червня ця цифра досягла 89”, – розповідають у EUvsDisinfo.
За даними слідства, Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам – Куала-Лумпур, було збито ракетою з установки “Бук” над контрольованою проросійськими сепаратистами територією Донбасу 17 липня 2014 року. Усі 298 осіб на борту літака загинули.
У червні 2018 р. лідери країн ЄС закликали Росію визнати відповідальність у справі про катастрофу літака рейсу MH17. Щоправда, у документі не уточнюється, за що саме Росія мала би взяти на себе відповідальність.
На саміті ЄС глави держав і урядів країн Євросоюзу також погодили подовженняна подальші шість місяців секторальних санкцій проти РФ.
Заяву лідерів ЄС щодо MH17 було ухвалено через два місяці після того, як міжнародна слідча група з розслідування авіакатастрофи в Нідерландах підтвердила, що зенітна ракетна установка “Бук”, з якої збили літак, походить з 53-ї бригади збройних сил РФ у Курську.
Міжнародна команда з розслідування катастрофи літака “Боїнг” рейсу МН17 дійшла висновку, що лайнер було збито ракетою, випущеною із ЗРК “Бук”, доставленого з території Росії.
Слідчі також опублікували відеозапис, на якому реконструйовано повний маршрут ЗРК з Росії в Україну.
В іншій доповіді Bellingcat опублікував фото “Бука 332”, зроблене в парку техніки 53-ї бригади в селищі Маршала Жукова під Курськом, ймовірно, навесні 2013 року.
В СБУ заявили, що слідство встановило осіб, причетних до збиття літака рейсу МН17.
Міноборони Росії причетність до катастрофи заперечує.
Президент РФ Володимир Путін заявив, що Москва може визнати висновкиміжнародної Спільної слідчої групи щодо катастрофи літака MH17 у тому випадку, якщо буде приймати у розслідуванні повноцінну участь.