На засіданні фракції “Слуги народу” депутати вирішили переглянути земельний законопроєкт.
Про це ЕП повідомив один з депутатів “СН”.
Відповідні зміни будуть внесені в документ перед голосуванням за законопроєкт в цілому, яке повинно відбутись 30 березня.
За словами співрозмовника, передбачається, що ринок землі почне працювати з другого півріччя 2021 року.
Основні зміни такі:
У перші два роки буде діяти обмеження на покупку землі – не більше 100 га в одні руки. З 2023 року обмеження становитиме до 10 тис га в одні руки, як передбачено нинішнім проєктом.
З 2021 до 2023 року право на покупку землі буде тільки у фізосіб. Юридичним особам забороняється купувати землю сільськогосподарського призначення.
Також в перші два роки буде діяти заборона на продаж державної землі.
Щодо надання права іноземцям купувати землю позиція не змінилась – питання буде вирішене на референдумі.
Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що позачергове засідання Верховної Ради відбудеться в понеділок, 30 березня.
Нагадаємо:
На початку вересня 2019 року президент Володимир Зеленський доручив уряду підготувати, а парламенту ухвалити до 1 грудня законопроєкт про ринок земель сільськогосподарського призначення зі скасуванням мораторію на продаж землі.
13 листопада 2019 року Верховна Рада проголосувала в першому читанні за законопроєкт 2178-10, який скасовує заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення.
3 січня 2020 року до ВР було подано законопроєкт про обіг земель сільгосппризначення №2278-10 з правками до другого читання. Документ передбачав заборону іноземцям набувати право власності на земельні ділянки – заборона повинна втратити чинність за умови схвалення продажу землі іноземцям на референдумі.
До документу було подано 4018 поправок. Найбільшу кількість правок – 3102 – внесли депутати від ОПЗЖ.
Станом на 5 лютого парламент розглянув 3017 правок з 4018.
У понеділок, 16 березня президент Володимир Зеленський запросив до себе на Банкову парламентську фракцію “Слуга народу” для проведення засідання щодо відкриття ринку землі.
З 17-го березня Верховна Рада мала продовжити розгляд “земельних правок” у сесійний залі, але в останню мить перенесла голосування за земельну реформу, очікуючи на підтвердження домовленостей з МВФ про отримання фінансової допомоги щодо подолання наслідків коронавірусу.
Джерело: УП