Зеленський прокоментував продаж готелю “Дніпро”

Президент Володимир Зеленський очікує приватизації інших об’єктів, які належали Державному управлінню справами, та приватизації великих промислових підприємств.

Про це він написав у Facebook.

“Приватизацію ми почали з себе: перший об’єкт належав Державному управлінню справами. Торік у жовтні я підписав указ, яким визначив перші п’ять об’єктів ДУС для подальшого продажу. І ось перший об’єкт Держуправління справами вже знайшов нового приватного власника. Приватизація – чудовий спосіб залучення інвестицій у нашу країну”, – зазначив президент.

“Переможцю торгів – новому власнику готелю “Дніпро” – бажаю, щоб ця чудова будівля в центрі Києва виправдала його інвестиції, принесла прибуток і стала справжньою окрасою нашої столиці та бажаною локацією для її гостей.

Переконаний, держава не повинна конкурувати з бізнесом у тому, що бізнес зазвичай робить краще, у цьому випадку – керує готелями”, – додав Зеленський.

За його словами, усі отримані від продажу кошти будуть спрямовані до держбюджету. 

“Очікую, що найближчим часом так само успішно будуть приватизовані інші об’єкти, що належали ДУС.

Також сподіваюся на старт приватизації великих промислових підприємств, яка усуне корупцію в державному секторі, зменшить збитки держбюджету та стане ще однією цеглинкою в побудові успішної̈ та процвітаючої України”, – підкреслив Зеленський.

Нагадаємо:

Фонд держмайна 15 липня провів аукціон з продажу столичного готелю “Дніпро” – готель продали за 1 млрд 111 мільйонів 222 тисячі 22 гривні ТОВ “Смартленд”.

Голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко пояснив, що після завершення аукціону переможець зобов’язаний пройти перевірку на “добродіяння” коштів, після чого підписується договір.

Інвестор має 30 днів, щоб перерахувати гроші, в іншому випадку нараховується пеня, а після двох місяців результати скасовуються.

У Фонді держмайна назвали ключові постприватизаційні умови для потенційних інвесторів:

  • збереження готелю не менше, ніж на сто номерів, рівня не менше чотирьох зірок і колективу без зменшення зарплати мінімум протягом пів року;
  • погашення дебіторської заборгованості, зокрема із зарплати, не пізніше, ніж за пів року з дати переходу права власності;
  • збереження в назві слова “Дніпро” (Dnipro).

Готель “Дніпро” виставлявся на продаж за стартовою ціною 80,92 млн грн.

Читайте детальніше у колонці: Готель “Дніпро”: як відбувається приватизація

Економічна правда

Author: Onview