Європа звертається з останнім закликом до адміністрації Байдена посилити американську підтримку України, щоб максимально зміцнити позиції Києва до інавгурації Дональда Трампа у січні.
Про це, як пише “Європейська правда”, повідомляє Bloomberg.
Дональд Трамп, який вступить на посаду 20 січня, заявив, що прагнутиме швидкої угоди між Києвом і Москвою, викликавши занепокоєння в Європі, що така угода буде невигідною для України і, можливо, закріпить успіхи, досягнуті Росією після її вторгнення у 2022 році.
Європейські лідери та посадовці просять США надати Україні більше зброї та артилерії, запровадити додаткові санкції проти ключових російських джерел доходів та обмежити можливості Москви купувати заборонені технології, що використовуються у виробництві зброї, повідомляють люди, знайомі з цим питанням. За їхніми словами, багато європейських запитів мали неофіційний характер.
Державний секретар США Ентоні Блінкен здійснив візит до Брюсселя в середу, щоб запевнити союзників по НАТО і Європейському Союзу в тому, що США активізують свої зусилля з надання ресурсів Україні напередодні інавгурації Трампа, який різко розкритикував масштаби зусиль США на захист Києва.
Ресурси, про які він згадав – гроші, боєприпаси, зброя – в основному надходять з пакету на 61 мільярд доларів, ухваленого Конгресом США на початку цього року. Він додав, що “кожен долар, який є в нашому розпорядженні”, буде використаний.
Незважаючи на те, що у Байдена залишається все менше часу на виконання запитів, США вже працюють над прийняттям нових санкцій проти російського нафтового флоту і Північної Кореї, яка відправила війська на допомогу Москві у військових діях, до кінця листопада, повідомили люди, знайомі з цим питанням.
Європа активізувала зусилля щодо захисту своїх інтересів, зокрема, коли йдеться про військові зусилля України, ще до того, як Трамп став президентом.
“Наступні кілька тижнів будуть вирішальними для того, щоб поставити Україну на сильну позицію”, – сказав Марк Леонард, співзасновник і директор аналітичного центру Європейської ради з міжнародних відносин. За його словами, угода, укладена Трампом, “може спробувати заморозити конфлікт на лінії, де Росія зараз окупує 20% української території”.
“Ми зробимо все можливе, щоб підтримати Україну до того, як нова команда прийде до влади, – сказав в інтерв’ю начальник відділу закупівель армії США Дуглас Буш.
Деякі лідери ЄС також наполягають на тому, щоб США дозволили Україні використовувати західну зброю для ураження військових цілей на території Росії.
Байден поки що чинить опір цьому запиту, а канцлер Німеччини Олаф Шольц відкрито виступає проти нього. Люди, знайомі з позицією США, вважають, що цей крок матиме обмежений вплив на поле бою і не вартий ризику ескалації.
Як повідомлялося, президент США Джо Байден на зустрічі зі своїм наступником Дональдом Трампом говорив про важливість збереження підтримки України у її протистоянні агресії РФ.
Чинна адміністрація президента США Джо Байдена також планує надіслати до Конгресу запит щодо нової допомоги для України на 2025 фінансовий рік.
Джерело: УП