Відповідно до мовного закону, складати іспит з української мають насамперед державні службовці та особи, які набувають громадянства. Проте є винятки.
Джерело: уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в ефірі каналу “Україна 24”, якого цитує Укрінформ
Деталі: За словами мовного омбудсмена, насамперед іспит на знання державної мови стосуватиметься тих, хто претендує на державну службу. Йдеться про міністрів, керівників обласних державних, районних адміністрацій, очільників держпідприємств тощо.
Пряма мова: “Тобто ті, хто займатиметься безпосередньо діяльністю, пов’язаною з державною владою. Стосовно іншої категорії — це і ті громадяни, які набувають громадянства. Це громадяни інших країн, які склавши державний іспит, мають право отримати громадянство нашої держави.
Звичайно, будуть і ті категорії, які не складатимуть (мовний іспит – УП), принаймні у 2021 році. Можливо, будуть якісь зміни до закону. Це стосується насамперед депутатів, така вже норма закону, нічого не поробиш, і правоохоронні структури”.
Читайте також: Mova is… Закон про мову у цифрах
Закон про мову. Спростовуємо страшилки й перебріхування
Передісторія: 16 липня 2019 року в Україні набув чинності закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.
Документ Верховна Рада ухвалила 25 квітня 2019 року, ще до інавгурації Володимира Зеленського.
Нагадаємо:
- Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови може в разі систематичних порушень мовного законодавства з 16 січня застосовувати штрафи.
- 16 січня набуде чинності 30 ст. мовного закону, яка зобов’язує усіх постачальників послуг в Україні комунікувати з клієнтами державною мовою.
Джерело: УП