Освітянська криза «молодої Республіки»

На окупованих територіях Донбасу з кожним днем ситуація в освітянській сфері погіршується.  За даними місцевих «центрів зайнятості», на окупованих територіях кількість вакантних місць сягає близько 11 тисяч. Також, зі слів викладача одного з університетів т.зв. Донецької народної республіки, зарплати складають в перерахунку на українську валюту, трохи більше 4500 грн. та перспективи зросту не мають. Тим часом ціни зростають як “на дріжджах”.

У пошуках засобів на придбання продуктів харчування, дехто з працівників освіти окупованих територій вдається до крайностей: розміщують в Інтернеті оголошення про обмін цінних речей на продукти, можна зустріти пропозиції обміну наборів столового срібла на декілька пачок макаронів, гречаної крупи, тушонки, соняшникової олії та вершкового масла. Нередко предметом обміну стають колишні вживані дитячі речі і дрібна побутова техніка.

Розуміючи той ганебний стан, в якому знаходяться працівники освіти, керівництво псевдореспубліки, розпорядилось випускати їх з окупованої території із дозволу профільного псевдоміністерства за погодженням з т.зв. спецслужбою МГБ, які в свою чергу не надають дозволу навіть не пояснюючи причини.

Крім, того працівники освітянської сфери окупованих територій змушені заробляти на підконтрольних Україні територіях вахтовим методом ризикуючи потрапити під тиск караючого органу МГБ «ДНР». Тому, більшість працівників вказаної сфери намагаються звільнитись, щоб влаштуватися охоронцями, продавцями і.т.д., для того щоб потім виїхати на підконтрольну Україні територію.

В таких умовах праці, освіта на окупованих територіях не може бути якісною, а відтак молодь, яка намагається здобути освіту все більше намагається перевестися до вищих та середніх навчальних закладів України.  

Отож, українська влада завжди готова допомогти освітянам з окупованих територій, бо розуміє, що освіта молоді – то майбутнє сильної, міцної  держави.

Погляд

Author: Onview

Залишити відповідь