Катастрофа в освітній сфері т.зв. «ДНР/ЛНР»: що робити молоді регіону?

Пройшло більше 5 років з часу утворення на окремих українських територіях Донецької та Луганської областей псевдоутворень «ДНР/ЛНР».

5 років – стільки часу триває підготовка бакалавра чи магістранта закладу вищої освіти в залежності від профілю. Що ж сьогодні можна сказати про «виші» мм. Донецьк та Луганськ, які до 2014 року рахувались чи не найпотужнішими в Україні?

Якщо коротко, то дипломи університетів з тимчасово окупованих територій не визнаються, аудиторії пусті, студентів катастрофічно не вистачає – такі основні результати.

Наприкінці 2018 року в засобах масової інформації т.зв. «ДНР/ЛНР» почали масово з’являтися дані щодо визнання російським МОНом дипломів псевдореспублік, що відкрило б для випускників шлях принаймні для працевлаштування у РФ. За деякими даними, окремі ЗВО т.зв. «ДНР» пройшли акредитацію МОН РФ та у 2019 році мали видати студентам дипломи російського зразка. Один з таких закладів вищої освіти – Донецький національний університет ім. М.Горького, який один з перших нібито отримав російське визнання.

29 червня 2019 року випускники вищевказаного ЗВО разом з батьками у святковому настрої та гарно одягнені прийшли на свято з нагоди вручення дипломів. Батьки полегшено переводили дух, адже вивчити дитину в медичному «виші ДНР» – завдання не із дешевих. Проте ось все закінчено, рідне чадо отримає диплом і піде на «власні хліба», а там, дивись, і рідним щось перепаде. Тим більше диплом-то російського зразка, про це говорилося вже з початку 2019 року, а з таким двері до успіху точно відкриті!

Тому ви можете уявити, які почуття мали батьки, коли їх діти отримали отакі ось бумажки про освіту?

Звичайно, після цього були крики, погрози, розмови з ректором, однак обіцяного диплома російського зразка так ніхто і не отримав. Такі реалії вищої освіти на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, в якій розчаровуються навіть найбільш віддані прихильники відокремлення від України. На сьогодні єдина можливість для абітурієнта з псевдореспублік отримати перспективну вищу освіту – здобувати її в українських закладах вищої освіти, чим більша частина молоді і користується

Onview

Author: Onview

Залишити відповідь