У різних ЗМІ наразі стільки різноманітної інформації про «COVID-19», що хоча би для себе необхідно розуміти «що є що»!
За період карантину в Україні судами розглянуто 89 протоколів на поширювачів неправдивої інформації про коронавірусу хворобу. За поширення фейків оштрафували 30 українців, 9 осіб покарали усним зауваженням, закрили та відправили на доопрацювання – 24 протоколи. Про це повідомляє «Четверта влада», яка в реєстрі судових рішень з 12 березня по 18 травня перевірила 800 постанов за статтею 173-1 («поширювання неправдивих чуток») Кодексу про адміністративні правопорушення (КУпАП).
Стаття 173-1 КУпАП передбачає штраф 170-255 гривень або виправні роботи до одного місяця з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку.
«Більшість підозрюваних в суді пояснювали, що вважали поширену інформацію правдою і лише хотіли повідомити друзів про знайдені сенсації. Дехто ж зізнавався, що просто не вміє розрізняти фейки. Тим не менше, майже 30% тих, на кого склали протоколи, суд визнав винними і оштрафував», – йдеться в повідомленні.
Протоколи найчастіше складали через поширення фейків про COVID-19 у соціальних мережах (80%):
- 65 протоколів склали через поширення фейків у Facebook;
- 6 протоколів склали через повідомлення в Instagram;
- 1 через фейк у Viber;
- 1 через фейк у соцмережі, назву якої в постанові суду не вказують.
У шести випадках поліція склала протоколи через усні неправдиві чутки.
Найбільше постанов про поширення фейків про коронавірус – у Житомирській і Хмельницькій областях.
Разом із пандемією коронавірусу розвинулась «інфодемія» (цим терміном відомий політолог Девід Роткопф визначив процес розповсюдження неправдивої інформації – «фейкових новин, теорій змов, інших «сумішей фактів разом зі спекуляціями, слухами, страхами»).
Генеральний директор ВОЗ Тедрос Адан Гебреусус, ще у лютому заявив, що боротьба з «інфодемією» не менш пріоритетна за SARS-CoV-2.
У зв’язку з чим, не треба забувати і про «добрих сусідів», і про «домашніх патріотів» («корені яких поливають переважно з «півночі»), які намагаються всіляко нагнітати інформаційний простір в державі, щодо теорії змови, катастрофічної ситуації, яка ось-ось, як хвиля, «накриє» Україну разом з її правителями», тощо.
Тож, не піддавайтесь на провокації, необхідно тверезо дивитись та оцінювати ситуацію, поширювати виключно перевірену та правдиву інформацію, виявляти та видаляти т.зв. «фейки».
Якщо ти дійсно патріот, займись справою!!! Слава Україні!!!