У Білорусі до 5 років ув’язнення у виховній колонії за нібито “масові заворушення” засудили 16-річного Микиту Золотарьова.
Джерело: “Радыё Свабода“, правозахисний центр “Вясна“
Деталі: Відзначається, що після оголошення вироку Золотарьов впав в істерику. Він кинувся до ґрат і крикнув: “Випустіть мене звідси!”.
Крім того 25-річного Дмитра Корнєєва засудили на 8 років колонії суворого режиму. 28-річного Леоніда Ковальова – до 6 років позбавлення волі.
Жителів Гомеля, району та міста Добруш звинуватили в масових заворушеннях, насильству по відношенню до міліції, протиправних діях з горючими речовинами ( “коктейлями Молотова”), Леонід Ковальов звинувачувався також в “залученні неповнолітнього в протиправну поведінку”.
За статтею 364 Кримінального кодексу РБ (насильство по відношенню до міліції) обвинувачених виправдали.
Всі троє, за словами прокурора, відгукнулися на заклики з Telegram-каналів і тому взяли участь у “масових заворушеннях”, які супроводжувалися “погромами, підпалами, збройним опором владі”.
Держобвинувач зазначив, що Ковальов намагався “навмисно зняти відео”, а потім розмістити його в Інтернеті “з метою пропаганди злочинної діяльності”.
16-річний Микита Золотарьов страждає на епілепсію. Його батько повідомив журналістам, що Микиту побили співробітники міліції і СІЗО. Адвокат подав скаргу, але складу злочину влада не виявила. Микита розповів суду, що його били не тільки в серпні, але і 29 грудня в Гомельському СІЗО. Підліток також заявив в суді, що в СІЗО йому не давали таблетки.
У своїх виступах адвокати заявили, що дії їхніх клієнтів не є злочином за статтею 293 Кримінального кодексу, де масові заворушення пов’язані з “погромами, підпалами, умисним знищенням майна, озброєним опором”.
Нагадаємо: У Білорусі з 9 серпня 2020 року тривають масові протести проти режиму Лукашенка, який фальсифікував вибори президента в країні. Серед тисяч затриманих і оголошених у розшук за цей час опинялися журналісти, митці, спортсмени. Режим Лукашенка судить за надуманими звинуваченнями та кидає за грати іноземних громадян, неповнолітніх та журналістів, які просто виконують свою роботу.
Джерело: УП