Фіксована річна ціна на газ для населення від газопостачальних компаній почне працювати з 1 квітня, коли втратить силу встановлена державою “стеля” у 6,99 грн за кубометр.
Про це ЕП повідомило джерело в Кабміні.
Дата запуску річного тарифу зумовлена закінченням дії фіксованої урядом ціни у 6,99 грн за кубометр.
Таким чином, оператори встановлюватимуть фіксовану ціну на рік, якою зможуть користуватися споживачі. Співрозмовник пояснив, що з річного тарифу можна буде у будь-який момент перейти на місячний, а потім знову на річний. В залежності від коливань ринку в різні періоди, користувачі можуть обирати економніший для себе варіант.
Як це працюватиме?
Газопостачальна компанія пропонуватиме тариф на наступний місяць (ціна встановлюється до 25 числа місяця, який передує тому, в якому застосовуватиметься тариф) та на рік вперед.
Умовно, ціна на квітень 2021 року становитиме 6,99 грн за кубічний метр блакитного палива, а на рік – 7,5 грн. Якщо ви очікуєте, що влітку ціни на газ впадуть (через зменшення попиту в низький період), то протягом квітня-червня можете користуватись місячним тарифом. А в липні-серпні, з падінням ціни перейти на річне обслуговування.
Завдяки цьому можна зекономити та зафіксувати ціну, яка буде незмінною навіть при зростанні вартості газу в опалювальний період.
Нагадаємо:
Заступник голови Офісу президента Юлія Свириденко заявила, що фіксована ціна на газ для населення в 6,99 грн за кубомер діятиме до кінця березня цього року.
В.о. Міністра енергетики Юрій Вітренко заявив, що ціни на газ не зростуть вище встановленого урядом рівня 6,99 гривні за кубометр і після того, як держрегулювання втратить дію у квітні. Пізніше він додав, що йдеться про “річний газовий продукт”.
З метою пом’якшення коливань на ринку газу уряд хоче створити “річний газовий продукт” – фіксовану для споживачів ціну на рік.
Кабмін запровадить державне регулювання ціни на газ на період карантинних обмежень або до кінця опалювального сезону, пропонована ціна – на рівні 6,99 грн за куб.м. За словами прем’єра Дениса Шмигаля, це означає зниження в платіжках людей на понад 30%.
Економічна правда