Служба безпеки України припинила функціонування протиправної схеми виїзду за кордон чоловіків призовного віку. Ухилянти від військової служби тікали за кордон за підробленими документами під виглядом багатодітних батьків.
Про це було повідомлено у пабліку соціальної мережі фесбук
У ході досудового розслідування встановлено, що до організації каналу причетні мешканці столичного та західного регіонів України.
Зловмисники шукали клієнтів серед потенційних призовників за допомогою оголошень в інтернеті.
Вартість підроблених свідоцтв про народження дитини та довідки про багатодітний склад сім’ї становила $4 тис.
На підставі документів про трьох і більше дітей, що не досягли 18-річного віку, чоловіки мали право безперешкодно виїжджати за кордон.
Одного з учасників оборудки, 38-річного мешканця Києва, СБУ затримала у серпні цього року. Тоді зловмисник за $8 тис збував військовозобов’язаному, який мав одну дитину, свідоцтва про народження ще двох «нащадків».
Таким чином останній нібито мав законні підстави уникнути призову на військову службу та виїхати за кордон.
У автомобілі та за місцем проживання затриманого правоохоронці виявили докази протиправної діяльності – грошові кошти, чорнові записи, листування із спільниками, кілька готових пакетів «документів», інші речові докази.
Організатора протиправної схеми правоохоронці затримали у Львові.
Ним виявився 44-річний уродженець Черкащини. Саме він надавав вказівки іншим учасникам, здійснював підбір клієнтів, отримував їх анкетні дані, необхідні для виготовлення фальшивок.
Крім того, зловмисник особисто виготовляв «документи», в тому числі «рішення опікунських рад», які надавали право на безперешкодний перетин Державного кордону України, організовував та контролював доставку підробок.
Також організатор контролював та надавав поради – як поводитися під час перетину державного кордону, а у разі необхідності супроводжував клієнтів до пунктів пропуску.
З метою конспірації організатор підпільного «відділу державної реєстрації» систематично переїздив з регіону в регіон, змінював адреси проживання, автівки, номери телефонів.
Під час обшуку за місцем тимчасового проживання затриманого виявлено та вилучено мобільний телефон та сім-карти різних операторів зв’язку, в тому числі іноземного туроператора, які зловмисник використовував у протиправній діяльності.
На підставі зібраних доказів обом фігурантам повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.
Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до протиправної схеми. Правоохоронці встановлюють кількість осіб, які скористалися послугами підпільного «відділу державної реєстрації».
Комплексні заходи з викриття та документування протиправної діяльності проводили співробітники ГУ СБ України у м. Києві та Київській області спільно зі слідчими ГУ НП України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора