Уряд Білорусі запровадив суттєві обмеження по зростанню цін на соціально значущі товари та деякі ліки – зокрема, до кінця лютого виробникам, постачальникам і торгівлі заборонили піднімати ціни, а з 1 березня – не більш ніж на 0,2% на місяць.
Про це повідомляє TUT.BY.
Видання нагадує, що схоже рішення вводили в 2020 році (обмеження щодо зростання цін було в 0,5% на місяць), що сколихнуло ринок, після чого його скасували.
“Теперішньому рішенню чиновників передувало підвищення ПДВ на ліки, медвироби і деякі продукти, в тому числі через це зросли роздрібні ціни, а річна інфляція в січні підвищилась ще більше, ніж в грудні”, – йдеться у повідомленні.
За рішенням уряду юрособам усіх форм власності та індивідуальним підприємцям, які виробляють, ввозять або продають на внутрішній ринок соціально значущі товари першої необхідності, заборонили підвищувати ціни до кінця лютого (порівняно з тими, які діяли на 24 число цього місяця).
За відсутності товарів на цю дату – на попередню дату без урахування знижки.
“При цьому, з 1 березня зміна цін на соціально значущі товари першої необхідності не може перевищувати 0,2% на місяць. За основу беруть ціну на ці товари на останній день попереднього місяця (а якщо цього товару не було в наявності, то за основу береться товар того ж різновиду і розфасовки)”, – пояснює видання.
Зазначається, що обмеження по зростанню цін вводиться на продукти і непродовольчі товари, які входять в список соціально значущих – усього 62 позиції.
Зокрема, це рис, гречка, вівсянка, хліб, макарони, яловичина, свинина, жива риба, деякі молочні продукти, яйця, картопля, розчинна кава, чай, цукор, сіль, туалетне мило, туалетний папір, підгузники, сірники.
У переліку ліків, на які обмежили підвищення цін, – 50 позицій. Зокрема, це “Амоксицилін”, “Азитроміцин”, “Анальгін”, “Арпетол”, “Ксілін”, “Омепразол”, “Ессенцікапс”. У списку значаться певні виробники цих ліків.
Джерело: УП