Як Самара у Київводоканалі корупцію розводив

Столичні градоначальники змінюються, а команди професійних чиновників незмінно продовжують оберігати традиційні схеми заробітків на киянах. Незважаючи на численні корупційні скандали і зв’язки, в яких погрузли приведені на місця команди народних обранців, м’які крісла найбільш прибуткових посад передаються із покоління в покоління мало не як сімейні реліквії.

Подібні обставини слугують процесам консервації київської еліти, оскільки налагоджені системи тендерів чи схеми із розпилу міського бюджету цілковито задовольняють абсолютно всю чиновницьку ієрархію. Відтак, основні місцеві «олігархи» підтримують статус-кво аби не ламати те, що працює на їх користь. Як і не цураються використовувати державний ресурс у своїх цілях.

ПрАТ «АК «Київводоканал» далеко не виключення із переліку ресурсів, які користують задля відмивання міського бюджету, тиску на конкурентів, торгування дозволами і штрафами, чи колекторського рейдерства. Збитковий КП «Житній ринок» ще з грудня 2020-го не в змозі оплатити величезні штрафи, накладені «Київводоканалом» за забруднення стічних вод. Хоча старовинна система охолодження комунального ринку, яка досі скидає воду в каналізацію, мусить турбувати перш за все мерію. А фахівці ТОВ «Астрі Капітал» із вибивання боргів для «Київводоканалу» – мали б турбувати правоохоронні органи, як, з рештою, і самі очільники ПрАТ «АК «Киïвводоканал».

Днями, одного з ключових лобістів інтересів чиновницької братії столиці, – заступника начальника Департаменту безпеки ПрАТ «АК «Киïвводоканал» Iгоря Самару затримали при отриманні хабара від представника комерційного підприємства. Чиновник вимагав хабар за погодження дозволів на розміщення об’єктів зовнішньої реклами в зоні проходження каналізаційних і водопровідних мереж «Київводоканалу». Самару Затримано на «гарячому» у службовому кабiнетi пiд час отримання неправомiрноï вигоди у розмiрi $ 38,2. За фактом порушено провадження у ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).  На разі він перебуває під цілодобовим домашнім арештом, проте стаття передбачає ув’язнення на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Не виключено, що інтерес слідства торкнеться і гендиректора ПрАТ «АК» Київводоканал» Дмитра Новицького, який займає посаду з квітня 2016 року, як і куратора роботи «Київводоканалу» в КМДА – заступника голови столичної міськдержадміністрації Петра Пантелєєва.

Варто зазначити, що Ігоря Самару потрапили на посаду замдиректора з безпеки у тому ж 2016-му за відповідним протежуванням Новицького. У тому ж році, виходець з управління МВС України на південно-західній залізниці, де Самара очолював лінійний відділ на станції київ-пасажирський, отримав у власність квартиру у центрі столиці, земельну ділянку автомобіль Toyota HIGHLANDER 2012 року. Відтак, вкладені інвестиції Ігор Самара завзято відпрацьовував всі чотири роки, допоки сума у майже сорок тисяч американських доларів перестала оцінюватись чиновником як великі гроші і пильність не залишила його.

У власній декларації за 2018 рік, на запитання «чи належить ваша посада до посад, пов’язаних з високим рівнем корупційних ризиків?» Самара відповів заперечно. Як виявилось – це не відповідає дійсності. Проте, коли саме корупція здолала майже головного безпеківця «Київводоканалу», в органах ВМС, чи так вплинули нові знайомства в КМДА і старі схеми, достеменно не відомо, хоча очевидно.

Таких Самар за кілька поколінь сімейного бізнесу в державних органах чи установах столиці розплодись вдовіль і викоренити цю тлінь доволі не легка праця. Проте, – загальновідома потреба. Шкода, що жодну з грантоїдних антикорупційних організацій не цікавлять вже зайнятий сектор корупційного заробітку, адже на судових реформах, НАБУ та САПах певно планують заробити більше.

Author: Onview