Генпрокурор Юрій Луценко вважає, що дії другого президента Леоніда Кучми призвели до вбивства засновника “Української правди” Георгія Гонгадзе, хоч прямого наказу і не було.
Про це генпрокурор сказав в інтерв’ю Дмитру Гордону.
“Прямого наказу не було. Але розмови про необхідність покарати Гонгадзе привели до того, що у диктаторської системі координат пішла гонка, хто краще і далі зайде у виконанні волі диктатора. Саме тому я ставлю це у вину”, – зазначив Луценко.
Він стверджує, що говорив про це Кучмі особисто.
“Він заперечує, природно, свою причетність до вбивства Гонгадзе. І тим не менше, я бачу, що йому дуже важко про це говорити”, – додав оільник Генпрокуратури.
Він також вважає, що “звучить вироком, якщо не юридичним, то моральним” передсмертна записка екс-міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка, одного з головних підозрюваних у справі, який нібито покінчив життя самогубством.
“Я ні в чому не винен, я став жертвою Кучми і його оточення”, – процитував Луценко записку і додав, що після цього, на його погляд, “у Кучми не було жодної спокійної ночі”.
Читайте також: Про що мовчить Мельниченко
Нагадаємо:
- Засновник “Української правди” Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі під Таращею Київської області виявили обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналісту.
- Оприлюднення восени 2000 року “плівок Мельниченка” призвели до “касетного скандалу”.
- Записи із кабінету президента Кучми свідчили про причетність Леоніда Кучми та інших високопосадовців і політиків до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.
- У 2009 році в Київській області знайшли рештки черепа, які, за заявою Генпрокуратури, належать Гонгадзе.
- 15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними в убивстві Гонгадзе трьох екс-працівників Департаменту зовнішнього спостереження МВС України – Валерія Костенка, Миколу Протасова й Олександра Поповича. Суд позбавив їх волі на термін від 12 до 13 років.
- Крім того, у січні 2013 року суд засудив до довічного ув’язнення колишнього начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача за вбивство журналіста.
- Похорон убитого журналіста відбувся 22 березня 2016 року в Києві.
- Замовники вбивства досі не встановлені.
- У Генпрокуратурі заявили, що головне слідче управління продовжує розслідування справи щодо організаторів та підбурювачів до умисного вбивства Гонгадзе.
- Луценко заявляв, що розслідування може бути завершене через місяць, якщо слідство отримає оригінали плівок Мельниченка.
- Крім цього, самого Мельниченко підозрюють в скоєнні державної зради у формі шпигунства, розголошення державної таємниці.
Українська правда