Президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія залишає за собою право реагувати в разі загрози порушення права на свободу віросповідання в сусідніх країнах.
Про це він сказав на заході з нагоди десятиріччя інтронізації очільника РПЦ Кирила.
Так, коментуючи створення в Україні автокефальної церкви, Путін знову поскаржився на нібито втручання української влади у церковні справи і додав, що в Росії подібні дії вважають “абсолютно неприпустимими”.
“Ми поважали і будемо поважати незалежність церковного життя, тим більше – в сусідній суверенній країні”, – сказав він.
“Тим не менш, залишаємо за собою право реагувати і робити все для захисту прав людини, в тому числі і на свободу віросповідання”, – підкреслив Путін.
Також він подякував Кирилу за “духовне годування” російського воїнства і заявив, що це нібито допомагає офіцерам і солдатам бути переконаним у своїй “моральній правоті”.
Також Путін відзначив зусилля глави РПЦ у “зміцненні довіри” між країнами і народами і висловив сподівання, що “Російська православна церква і надалі матиме дієву миротворчу силу”.
Нагадаємо:
- 15 грудня Об’єднавчий собор обрав митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Думенка) на пост предстоятеля єдиної Православної церкви України.
- 5 січня 2019 року у Стамбулі підписали томос про автокефалію української церкви – і 6 січня патріарх Варфоломій передав його митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.
- Після обрання Епіфаній закликав архієреїв та вірян приєднатися до новоствореної церкви.
- Парафії у різних регіонах стали повідомляти про перехід з УПЦ МП під юрисдикцію ПЦУ.
- Наразі об’єднана церква налічує близько 7 тисяч парафій.
- Станом на 15 січня, майже 70 парафій УПЦ МП перейшли до єдиної Православної церкви України.
- 17 січня Верховна Рада прийняла закон щодо зміни релігійними громадами підлеглості.
Джерело: УП