
Фінансової “подушки безпеки” на випадок втрати роботи немає у 38% росіян, які працюють.
Про це пише The Moscow Times, посилаючись на дослідження сервісу з пошуку роботу SuperJob.
“Серед тих, у кого є заощадження, 13% зможуть прожити на них менше місяця, 24% – від одного до двох, 12% – від трьох до шести і 7% – від півроку до року. Лише 6% опитаних повідомили, що їхні заощадження дадуть їм змогу прожити без зарплати понад рік”, – говориться у публікації.
Раніше опитування компанії “Актіон Бухгалтерія” показало, що кожне шосте (16,5%) підприємство в Росії має намір знизити заробітні плати персоналу протягом року, а почати їх скорочення протягом місяця-трьох планують 3,6% компаній, говориться у публікації.
У кожній четвертій компанії (27,6%) повідомили про автоматизацію процесів, а в 17,7% випадків працівники стали виконувати менше завдань. Хоча 93,3% компаній зарплати в попередні два-три роки не скорочували.
The Moscow Times також пише, що працюючих росіян почали масово позбавляти бонусів і премій. Кожен третій працівник, який раніше отримував винагороди, повідомив, що за останній рік розмір додаткових виплат було урізано або їх зовсім перестали нараховувати
Як показало дослідження рекрутингового сервісу hh.ru і НПФ “Еволюція”, на зменшення розміру винагороди поскаржилися 20% опитаних фахівців, ще 9% – на припинення виплат. При цьому у чверті респондентів бонус становив від 10 до 30% від окладу, 15% назвали суму премій у 10% від окладу і майже стільки ж – від 30 до 50%.
Нагадаємо:
Раніше Служба зовнішньої розвідки України повідомила, що за три роки повномасштабного вторгнення Росія витратила більшу половини свого фонду національного добробуту (ФНБ).
Раніше повідомлялося, що російський сектор обробної промисловості скоротився в червні найрізкішими темпами за останні три роки: знизилися обсяги виробництва, нових замовлень і зайнятості, показав огляд ділової активності. Індекс впав до 47,5 з травневих 50,2, знову опустившись нижче позначки 50 пунктів і вказавши на скорочення ділової активності після всього одного місяця зростання.
Кремль планує скорочення оборонних витрат, частка яких у бюджеті досягла рекордних значень з часів СРСР.
Глава російського “Сбербанку” Герман Греф заявив, що російська економіка входить у період складних випробувань. І труднощі в економіці Росії через військові витрати, інфляцію та високі ставки триватимуть і в 2026 році.
Російські банки дедалі більше хвилює обсяг проблемних боргів у їхніх балансах. Приватно вони б’ють на сполох через те, що все більше корпоративних і приватних клієнтів не сплачують кредити через високі відсоткові ставки.