Гончарук розповів про хід розслідування катастрофи літака в Ірані

Українські експерти й надалі працюють на місці катастрофи літака МАУ в Ірані з метою детального розслідування причин та остаточного встановлення істини.

Джерело: прем’єр Олексій Гончарук у Facebook

Пряма мова: “Іран заявив, що український пасажирський літак було збито.

Це важливий крок у процесі розслідування, яке досі триває. Наші експерти й надалі працюють на місці трагедії з метою детального розслідування причин та остаточного встановлення істини”.

Деталі: Прем’єр повідомив, що українські фахівці продовжують пошук речових доказів, пов’язаних із трагедією. Вони вже спільно з Організацією цивільної авіації Ісламської Республіки Іран оглянули знайдені “чорні скринькі” та місце зберігання частини фрагментів літака.

Також було здійснено розкладку фрагментів літака з метою встановлення повноти знайдених частин Boeing-737-800.

Зібрано ДНК-зразки родичів загиблих у авіакатастрофі. У суботу зранку електронну ДНК-формулу направлено українським експертам, які працюють на місці трагедії в Тегерані.

Пряма мова: “Працюємо над тим, щоб завершити ідентифікацію і якнайшвидше провести репатріацію тіл загиблих громадян України”.

Що передувало: У суботу вранці Іран офіційно визнав, що помилково збив ракетою літак МАУ.

Президент Ірану Хасан Рухані виступив із заявою про те, що країна “глибоко шкодує про цю трагічну помилку”. Він також заявив, що дії військових, які призвели до загибелі українського лайнера, будуть розслідуватися.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує від Ірану притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій та офіційних вибачень по дипломатичних каналах.

Передісторія:

  • Літак регулярного рейсу PS 752 Тегеран – Київ авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” (МАУ) розбився в Ірані вранці 8 січня. У літаку було 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі 176 осіб загинули.
  • Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко повідомляв, що серед загиблих були громадяни 7 країн: з Ірану 82; з Канади 63; зі Швеції 10; з Афганістану 4; зі ФРН 3, із Великої Британії 3, з України 11 громадян (2 пасажири й 9 членів екіпажу).
  • Пізніше Канада уточнила, що на борту перебувало 57 її громадян. 

Українська правда

Author: Onview