Катастрофа літака МАУ: Чорну скриньку можуть відправити до Франції

Чорну скриньку українського авіалайнера, який розбився в Ірані 8 січня, буде направлено до Франції для розшифровки.

Джерело: голова комісії з розслідування авіаційних подій Організації цивільної авіації Ірану Хасан Резейфар у коментарі місцевому агентству IRNA в суботу

Деталі: За словами Резейфара, Іран не має необхідних технологій для декодування чорного ящика, тому він буде відправлений до Франції.

Глава комісії зазначив, що Іран попросив Канаду, Францію і США доставити своє програмне і апаратне обладнання до Тегерану для завантаження даних чорного ящика українського літака, але вони не прийняли пропозицію Ірану.

Потім Іран попросив Україну, Швецію, Великобританію, Канаду та США відправити чорний ящик до неупередженої лабораторії, і Франція була країною, про яку домовилися всі п’ять країн, додав чиновник.

При цьому він зазначив, що ці рішення були ухвалені до суботньої заяви Генерального штабу Збройних сил Ірану про причини катастрофи.

Однак тепер, коли причина катастрофи встановлена, за його словами, влада повинна буде вирішити, чи потрібно відправляти чорний ящик до Франції.

Що передувало: У суботу вранці Іран офіційно визнав, що помилково збив ракетою літак МАУ.

Президент Ірану Хасан Рухані виступив із заявою про те, що країна “глибоко шкодує про цю трагічну помилку”. Він також заявив, що дії військових, які призвели до загибелі українського лайнера, будуть розслідуватися.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує від Ірану притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій та офіційних вибачень по дипломатичних каналах.

Передісторія:

  • Літак регулярного рейсу PS 752 Тегеран – Київ авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” (МАУ) розбився в Ірані вранці 8 січня. У літаку було 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі 176 осіб загинули.
  • Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко повідомляв, що серед загиблих були громадяни 7 країн: з Ірану 82; з Канади 63; зі Швеції 10; з Афганістану 4; зі ФРН 3, із Великої Британії 3, з України 11 громадян (2 пасажири й 9 членів екіпажу).
  • Пізніше Канада уточнила, що на борту перебувало 57 її громадян. 

Джерело: УП

Author: Onview