
На Київщині до нового 2025/2026 навчального року готуються 680 закладів дошкільної освіти та 625 шкіл, де за очною та змішаною формами навчатимуться 233 тисяч учнів. Серед них — 17 тисяч першокласників та 12,3 тисячі старшокласників.
Про це КВ стало відомо з повідомлення пресслужби Київської обласної державної адміністрації (КОДА).
«Безпека — наш пріоритет номер один. Є чітке розуміння: діти мають спокійно вчитися, а батьки — бути впевненими в їхній захищеності. Тому минулого року ми побудували 14 нових об’єктів цивільного захисту і завершили поточні ремонти у 82 укриттях. Робота не припиняється: зараз будуємо укриття для 18 закладів освіти й капітально ремонтуємо об’єкти цивільного захисту у 23 школах. За перше півріччя 2025 року добудували одне укриття та завершили капітальні ремонти на п’яти об’єктах цивільного захисту, поточні ремонти — на 14», — зазначив очільник КОДА.
Новий навчальний рік принесе зміни. Завдяки державній субвенції на Нову українську школу 555 навчальних кабінетів отримають сучасні засоби навчання та мультимедійне обладнання. Дев’ять тисяч педагогів підвищать свою кваліфікацію, щоб давати дітям найкращі знання.
Кожна дитина має право на якісну освіту, незалежно від того, де вона живе. До кінця 2025 року коштом державної субвенції на умовах співфінансування заплановано придбання 74 шкільних автобусів. Перші з них вже почали передавати громадам.
«Дбаємо й про енергонезалежність шкіл на Київщині. В межах співпраці з Бельгійським агентством з міжнародного співробітництва Enabel в Україні заклади загальної середньої освіти отримали 111 генераторів різної потужності (від 5 до 125 кВ). Також в межах програми створення енергонезалежних шкіл планується встановлення сонячних панелей у 7 школах області. Наша мета – створити осередки на базі шкіл, які, попри можливі відключення світла у громадах, будуть продовжувати автономну роботу завдяки акумуляторам та сонячній генерації», — розповів Микола Калашник.
В області реалізується проєкт «100 сонячних шкіл», туди увійшло 10 шкіл Київщини, з них у семи сонячні панелі вже встановлено. Середня потужність сонячних панелей становить від 10 кВт до 51,3 кВт, що дозволяє забезпечувати заклади освіти електроживленням впродовж освітнього процесу.
«Кожен крок, кожне рішення — це інвестиція в майбутнє України. Наші діти заслуговують на найкраще: безпечні школи, сучасне обладнання, турботливих вчителів і можливості для розвитку», — наголосив очільник Київської ОДА.
Фото: КОДА
Олексій Вєтров