Наразі близько 2,3 тисячі священнослужителів, які є керівниками релігійних організацій, мають бронювання від мобілізації.
Відстрочку від призову їм почали надавати з 26 червня, повідомили у Державній службі України з етнополітики та свободи совісті у відповідь на запит “Інтерфакс-Україна”.
Реклама:
“Інформуємо, що 27.06.2025 ДЕСС було розпочато здійснення бронювання священнослужителів-керівників релігійних організацій. Станом на дату надання цієї відповіді процедуру бронювання пройшли 2285 священнослужителів-керівників релігійних організацій”, – йдеться у повідомленні.
Також у відомстві зазначили, що нині 7726 релігійних організацій визнано критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Їх відібрали з-поміж понад 30 тисяч організацій, зареєстрованих в Україні.
Відбір проводили за сімома критеріями, затвердженими у лютому цього року.
РЕКЛАМА:
Зокрема, організація повинна бути зареєстрованою згідно з чинним законодавством, подавати звіти про використання доходів, а також не мати зв’язків з іноземними релігійними організаціями, діяльність яких в Україні заборонена (йдеться, передусім, про Російську православну церкву).
Читайте також :
Хто з чоловіків може виїжджати за кордон під час війни: пояснення
У виданні також зазначили, що Держетнополітики має намір ініціювати можливості довготривалого перебування священнослужителів за межами України для здійснення душпастирської діяльності серед українських біженців.
Раніше ми розповідали про те, чим капелан відрізняється від священника.
Читайте також :
Чи може заброньований працівник виїхати за кордон під час воєнного стану? Пояснює адвокат