Заборона на імпорт Україною електроенергії з Білорусі та Російської Федерації до 1 жовтня 2021 року прискорить інтеграцію України до європейської енергосистеми ENTSO-E.
Про це міністр енергетики Герман Галущенко розповів під час зустрічі з послом Німеччини в Україні Анкою Фельдгузен.
Зокрема, сторони обговорили процес синхронізації об’єднаної енергосистеми України із європейською енергосистемою ENTSO-E.
“Синхронізація з європейською енергосистемою – це те, що ми реалізуємо в найближчому майбутньому. Ініційоване Міненерго рішення про заборону імпорту електричної енергії з РФ та Білорусі є одним з кроків для прискорення цієї інтеграції”, – зазначив очільник Міненерго.
У своєму Facebook він зазначив, що “підтримував і підтримую обмеження такого імпорту на період до інтеграції енергосистеми України до ENTSO-E”.
Галущенко зауважив, що повне від’єднання від енергосистем цих країн є запланованим стратегічним кроком в рамках майбутньої інтеграції, й відтак Україна має це зробити в будь-якому випадку.
Крім того, додав він, Україна повинна розвивати власні потужності для експорту електроенергії у майбутньому.
“Це стосується не тільки добудови двох енергоблоків Хмельницької АЕС, але й розвитку генерації на основі ВДЕ, високоманеврової генерації та систем накопичення енергії”, – пояснив Галущенко.
Нагадуємо:
Нацкомісія з енергетики та тарифів на засіданні 26 травня ухвалила заборону на імпорт електроенергії з Білорусі та Російської Федерації до 1 жовтня 2021 року.
Раніше повідомлялося, що з 15 травня 2021 року набув чинності закон, згідно якому регулятор отримав повноваження обмежувати доступну пропускну спроможність у частині міждержавних перетинів між Україною та державами, які не є сторонами Енергетичного Співтовариства.
Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначав, що інтеграція української енергетичної системи з європейською ENTSO-E має відбутися у 2023 році.
Економічна правда