Справу командира батальйону безпілотних систем щодо загибелі 19 людей під час військових урочистостей скеровано до суду. Йому інкримінують недбале ставлення до військової служби в умовах воєнного стану, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 4 ст. 425 КК України).
Про це, як передає КВ, йдеться у повідомленні Генерального прокурора України Руслана Кравченка.
Трагедія сталася 1 листопада 2025 року – російська ракета вдарила по місцю урочистого шикування військовослужбовців. Загинули 19 людей з них 12 військових і 7 цивільних. Ще 36 військовослужбовців отримали поранення.
Як встановило слідство, командир батальйону організував урочисті заходи з нагоди річниці створення батальйону та нагородження особового складу всупереч чинним наказам військового командування, які прямо забороняли шикування та масове скупчення особового складу поза укриттями.
“Навіть після оголошення повітряної тривоги та ракетної небезпеки захід не було припинено, а військовослужбовців не розосередили. Крім того, напередодні у службових чатах поширили інформацію про місце, час проведення заходу, кількість учасників і геолокацію. За даними слідства, ці дані стали відомі ворогу та були використані для уточнення цілі ракетного удару”, – йдеться у дописі Генпрокурора.
26 червня 2026 року обвинувальний акт щодо командира батальйону скеровано до суду.
Як писала КВ, 1 листопада 2025 року під час нагородження військових в одному із сіл Дніпропетровщини, росіяни завдали ракетно-дронового удару по місцях скупчення військових. Результатом повітряної атаки стала загибель не лише військових, але й цивільних жителів села. Військові висловлювали думку, що їхнє розташування виказав хтось зі своїх.
Читайте: Загибель військових під час шикування: командиру підрозділу повідомлено про підозру
Фото: ОГП
Олександр Попов









