Кримінал та політика в українці або чому містечко знову опинилося в центрі уваги

Нещодавно інформаційний простір  облетіло відео з кадрами стрілянини з невеличкого міста Українка, що під Києвом. Як стверджується в ряді повідомлень та свідків події, конфлікт виник біля закладу громадського харчування «Де Бош» між двома групами, одну з яких очолює тісно пов’язаний з криміналом авторитет  на прізвисько «Пика», а в житті – Олексій Онуфрієнко.

Окремі місцеві джерела запевняли, що під час зустрічі вирішувалось питання місцевих виборів та висунення на них «надійних» кандидатів . Дана версія подій має свій сенс, оскільки ні для кого не буде новиною, що в невеликих містах «бізнес», «кримінал» та «політика» часто ототожнюються.  А якщо враховувати близькість таких міст до столиці, то питання консервування місцевих «кримінальних еліт» зростає в рази, особливо коли йде мова про розподіл землі чи будівництва.

В умовах коли процеси децентралізації стали фактором зосередження капіталу  та  зміцнення влади на місцях, боротьба за посади в органах самоврядування стає більш вираженою і навіть агресивнішою. Українка не стала виключенням. Місцеві політичні еліти також переплелись з кримінальним бізнесом, а їх люди лобіюються на ключові посади місцевих органів влади – наприклад секретаря Міськради, яку нині очолює Тетяна Кучер. Це та сама Тетяна Кучер, яка нині виконує обов’язки голови Української міської ради Обухівського району і про затримання якої  в квітні цього року писали ЗМІ. Відкриті джерела повідомляли, що Тетяні інкримінують вчинення злочину, передбаченого ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Проте, знайшлись місцеві депутати, які Тетяну прихистили у своїх родичів, де вона за рішенням Голосіївського суду міста Києва повинна була перебувати під домашнім арештом.

Для мешканців Українки не є секретом факт  залежності  Т.Кучер від кримінального середовища. А попередній досвід роботи Тетяни на посаді голови постійної комісії з питань будівництва, транспорту, зв’язку, земельних відносин та охорони навколишнього середовища в черговий раз наводить на думку про зв’язки з місцевим авторитетом «Пикою». Останній же контролює перевалку піску, що видобувається з Дніпра та отримує найбільш привабливі земельні ділянки. Тому закріплення своєї маріонетки на більш вагомих посадах у владних кабінетах Українки дає змогу не тільки вирішувати бізнесові питання, а й легалізовувати свою діяльність. А нещодавно, Т.Кучер стала активно агітувати місцевих громадян для збору підписів на заборону будівництва об’їзної дороги Києва, що має розпочатись в рамках реалізації державної програми «Велике будівництво» і навіть стала автором електронної петиції на офіційному інтернет-представництві Президента України. А вже через декілька днів ініціювала разом з окремими депутатами розгляд на сесії міськради можливість виділення земельних ділянок підконтрольним особам в місцях, де повинна проходити дорога.

Звичайно ж О.Онуфрієнко не лише займається піском чи розподілом землі  – кримінальний стиль вимагає більшого контролю за всіма сферами життя в регіоні. «Пикі» вдалось організовувати значне,  в прямому сенсі цього слова, бандитське угрупування, що налічує більше, ніж півсотні осіб до якого також входять росіяни кавказького походження (ряд з яких біло ідентифіковано та опубліковано на сторінці СтопКору) та місцеві депутати. Кримінальне життя Українки фактично повністю контролюється «Пикою» – від  т зв. фізичної охорони підприємців до вирішення конфліктів в самому середовищі.

Допомогу «Пикі» у контролі за утриманням організованого формування допомагає його близький партнер Дарсанія Леван. Мабуть це лише звичайне «співпадіння», але уродженець Сухумі є офіціним радником в.о. Української міської ради Т.Кучер.

В Українці за Дарсанією закріплено неформальні функції з контролю за земельними схемами та бізнесом. Давнім близьким другом Дарсанії є Паата Робакідзе, якого він привіз з собою з Харкова після конфліктів з місцевими кримінальними групами.  До відома, Паата Робакідзе  тісно був пов’язаний з антиукраїнською організацією «Оплот». Тому не дивно, що Робакідзе, скориставшись «старим досвідом», організував підготовку тітушок в Українці і наразі відповідає за силовий блок в структурі злочинної групи.

Звичайно ж в маленькому містечку, населення якого налічує близько 16 тис. осіб, така діяльність кримінального угрупування не могла бути просто не поміченою місцевими правоохоронними органами.  Проте, інертність в даному питанні місцевої поліції та прокуратури наштовхує мешканців Українки на думку про можливі зв’язки угрупування з правоохоронними органами. Місцеві активісти неодноразово відзначали, що Дарсанія Леван фактично виступає посередником у залагодженні конфліктів з правоохоронцями Українки, ба більше – впливає на них.  Для прикриття роботи під виглядом громадських ініціатив використовує створені ним організації –  юридичну фірму ТОВ «Альянс груп плюс» та ГО «Інститут розвитку громади».

Повертаючись до епізоду з стріляниною біля ресторану «Де Бош», можна лише припускати, що чим ближче буде день виборів, тим більше загострюватиметься ситуація в Українці. Навряд чи осілий криміналітет захоче поступатись своїми позиціями, адже його виживання залежить від   утримання «своїх людей» в органах самоврядування. Тому досить очевидною стала реакція Т.Кучер, якій потрібно буде відбілювати свій імідж в очах місцевого населення.

В даній ситуації, скоріш за все, одним із перших завдань політтехнологів Т.Кучер може стати акумуляція всіх можливих засобів (медійних, юридичних і навіть з використанням службового становища) аби «відмежувати» Т.Кучер від місцевого криміналітету та створити їй імідж автономної політичної одиниці.

Т.Кучер не забарилась і вже офіційно звернулась до правоохоронних органів України «захистити мешканців Українки від жахів криміналу», що викликає тільки здивування, враховуючи її зв’язки з Онуфрієнком та Дарсанією. Однак, заради збереження позицій та перемоги на майбутніх місцевих виборах принцип макіавеллізму ніхто не відміняв – мета може виправдати всі засоби. І як свідчить остання стрілянина за участі місцевих авторитетів – засоби можуть різними, в тому числі й з фізичним впливом.

Ситуація в Українці стає дедалі цікавішою.

Author: Onview