карта ISW
Експерти Інституту вивчення війни (ISW) вказують на те, що російські окупанти готуються до оточення Куп’янська і форсування річки Оскіл, а також продовжують “повзуче просування” на догоду правителю Росії Володимиру Путіну, який не збирається закінчувати війну.
Джерело: ISW
Деталі: Аналітики зазначають, що російські війська розширюють свої позиції на північ від Куп’янська в рамках довгострокових оперативних зусиль, спрямованих на витіснення українських сил зі східного (лівого) берега річки Оскіл.
Окупанти нещодавно активізували наступальні операції на північ від Куп’янська, зокрема поблизу Дворічної, як частину ширшої інтенсифікації на Куп’янському, Борівському та Лиманському напрямках.
Геолокаційні дані, опубліковані 30 і 31 січня, вказують на те, що російські війська нещодавно незначно просунулися на північ від Дворічної (на північ від Куп’янська і на західному березі річки Оскіл), на південну околицю Західного (на південний захід від Дворічної) і на північ уздовж західного берега річки Оскіл на північний захід від Новомлинська (на північний схід від Дворічної).
Російські війська також використовують механізовані атаки для розширення своїх позицій на північ від Куп’янська.
Як повідомляється, підрозділи 6-ї загальновійськової армії РФ (Ленінградський військовий округ) відіграють провідну роль у російських зусиллях з розширення позицій на північ від Куп’янська.
Дослівно: “Темпи російських наступальних операцій на цій ділянці фронту загалом були значно нижчими, ніж деінде на сході України протягом більшої частини 2024 року, і російські підрозділи в цьому районі, ймовірно, добре відпочили і підготувалися до початку багатомісячної кампанії з оточення Куп’янська”.
Деталі: Російські військові, схоже, не мають значних незадіяних резервів, які можна було б спрямувати на ці зусилля, але російське військове командування може бути готове передислокувати передові підрозділи з інших ділянок фронту, щоб скористатися будь-якими значними тактичними перевагами в районі Дворічної-Куп’янська.
Частини російської 1-ї гвардійської танкової армії (Московський військовий округ) також беруть участь в оточенні Куп’янська і намагаються просунутися на схід від Куп’янська та розширити російський виступ на південь від Куп’янська в районі Кругляківки, ймовірно, для того, щоб підготуватися до наступу на південь від Куп’янська, форсування річки Оскіл і тиску на Борову.
Дослівно: “Російське військове командування продемонструвало, що воно готове брати участь в операціях, які можуть тривати від шести до дев’яти місяців. Воно, ймовірно, діє, виходячи з припущення або знання того, що Путін не має наміру закінчувати війну в Україні в найближчому майбутньому”.
Деталі: Російські війська поступово працюють над тим, щоб витіснити українські війська зі східного берега річки Оскіл з зими 2023-2024 років, і російське військове командування раніше депріоритизувало лінію Куп’янськ-Борова-Лиман на користь інших оперативних зусиль в Україні”.
Дослівно: “Оточення Куп’янська майже напевно буде багатомісячним зусиллям, яке вимагатиме від російських військ закрити прогалину шириною 25-30 кілометрів, а також форсувати річку Оскіл, захоплювати невеликі населені пункти, що трапляються на їхньому шляху, та відбивати контратаки України.
Російське командування, схоже, не переймається швидкістю чи послідовністю свого просування в Україні, ймовірно, тому, що вважає, що війна триватиме доти, доки Росія не завдасть військової поразки Україні”.
Деталі: Експерти нагадують, що Путін раніше сформулював теорію “перемоги”, яка передбачає, що російські військові зможуть продовжувати поступове, повзуче просування в Україні до нескінченності, і неодноразово вказував, що він не зацікавлений у вирішенні війни на будь-яких умовах, окрім тих, які він продиктує.
Дослівно: “Путінське командування засвоює ці заяви і, ймовірно, приходить до логічного висновку, що Путін не зацікавлений у завершенні війни і має намір продовжувати воювати доти, доки не досягне своїх цілей в Україні, які полягають у поваленні нинішньої української влади і категоричному знищенні української армії”.
Деталі: Фахівці зазначають, що здатність Росії продовжувати повільне оточення населених пунктів замість того, щоб спробувати провести швидкий механізований маневр, який прориває українську лінію оборони і швидко досягає оперативно значущих успіхів, у середньостроковій і довгостроковій перспективі залежить від здатності РФ постачати велику кількість особового складу і матеріальних засобів, необхідних для підтримання цих операцій.
Крім того, російські війська також активізують свої зусилля, щоб закрити українську “кишеню”, що залишилася на захід від Курахового.
Дослівно: “Російські війська, ймовірно, мають на меті закрити або зруйнувати українську “кишеню” на захід від Курахового, щоб звільнити російські сили, які діють у цьому районі, для наступальних операцій в інших місцях, таких як просування до адміністративного кордону між Донецькою та Дніпропетровською областями з напрямку Покровська або Великої Новосілки, як це вже оцінював раніше ISW”.
Ключові висновки ISW за 31 січня:
- Велика Британія, Фінляндія та Чехія оголосили 31 січня про надання Україні кількох пакетів негайної та довгострокової військової допомоги.
- Російські війська розширюють свої угруповання на північ від Куп’янська в рамках довгострокових оперативних зусиль, спрямованих на витіснення українських сил зі східного (лівого) берега річки Оскіл.
- За повідомленнями, підрозділи 6-ї загальновійськової армії РФ (Ленінградський військовий округ) очолюють російські зусилля з розширення позицій на північ від Куп’янська.
- Частини 1-ї гвардійської танкової армії РФ (Московський військовий округ) також беруть участь в оточенні Куп’янська і намагаються просунутися на схід від нього та розширити російський виступ на південь від Куп’янська в районі Кругляківки, ймовірно, з метою підготовки до наступу на південь від Куп’янська, форсування річки Оскіл і тиску на Борову.
- Російські війська, схоже, розробляють і поширюють метод наступу на всьому театрі бойових дій, який полягає в повільному охопленні прифронтових міст і населених пунктів у масштабах, достатніх для того, щоб російські війська змогли завершити операцію до її кульмінації.
- Російське військове командування продемонструвало, що воно готове брати участь в операціях, які можуть тривати від шести до дев’яти місяців. Російське командування, ймовірно, діє, виходячи з припущення або прямого знання того, що Путін не має наміру завершувати війну в Україні в найближчому майбутньому.
- Цей російський метод наступу призводить до повільного оперативного маневру на полі бою, але таке оточення вимагає значного планування, прогнозів, живої сили і техніки і не відновлює швидкого механізованого маневру на полі бою.
- Російські війська також активізують свої зусилля, щоб закрити українську “кишеню”, що залишилася на захід від Курахового.
- Влада Молдови та Придністров’я погодилися прийняти пакет Європейського Союзу, який включає фінансування закупівель газу для Придністров’я, що ще більше обмежує економічний вплив Росії на проросійську самопроголошену республіку.
- Українські війська завдали удару по російському нафтопереробному заводу у Волгоградській області на тлі триваючих ударів по об’єктах російської енергетичної та оборонної промислової інфраструктури.
- Російські війська просунулися поблизу Куп’янська, Лиману, Торецька, Покровська та Курахового.
- Західні та українські офіційні особи продовжують повідомляти, що північнокорейські війська відійшли з передових позицій у Курській області.
Джерело: УП